Skip to content
Pokaż menu

Premiera "Gwiazdko - Łasko nie gaśnij"

„ Gwiazdko łasko nie gaśnij”, „All I want for Christmas is you”, “Jest taki dzień”- to tylko niektóre utwory, które można było usłyszeć podczas świątecznego koncertu w Zdrojowym Teatrze Animacji.

 

Kolęd, pastorałek i piosenek bożonarodzeniowych jest wiele. Wybranie kilkunastu utworów do koncertu świątecznego to nie lata wyzwanie. Pojawia się dylemat wybrać polskie czy zagraniczne? Znane czy nieznane?

- Wbrew pozorom zadanie nie było proste. Na szczęście z pomocą przyszedł dyrektor teatru. I tak powstała spójna całość.- powiedział Jacek Szreniawa, kierownik muzyczny widowiska.

Na scenie pojawili się aktorzy teatru, którzy zaśpiewali utwory z 2 spektakli świątecznych Joanny Kulmowej. Trzy kolędy: polską, włoską i walijską wykonał a capella zespół wokalny Głosowanie. Po kolędach przyszedł czas na piosenki świąteczne w wykonaniu uczennic Jacka Szreniawy.

Zdecydowanie najlepiej podczas koncertu wypadła Paulina Bocian, która zaśpiewała „ All I want for Christmas is you”. Dużym zaskoczeniem był występ Justyny Dymińskiej, która wykonała swoją kompozycję pt. „ Idą święta”. Na finał wszyscy artyści zaśpiewali „Z kopyta kulig rwie”.

Koncert „Gwiazdko-Łasko nie gaśnij” jest obowiązkową pozycja dla wszystkich, którzy chcą poczuć magię i doniosłość nadchodzących świąt. Najbliższe koncerty odbędą się: 28 i 29 XII oraz 5,11 i 19 I.

Zapraszamy na relację z koncertu.

 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus