Skip to content
Pokaż menu

Premiera nowej kompozycji Sławomira Kupczaka

W poniedziałek ( 18 XI) w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana usłyszeć będzie można najnowszą kompozycję Sławomira Kupczaka.

 

 Koncert rozpocznie się o godzinie 19:30. W pierwszej części usłyszymy nową kompozycję H. Kulenty, a w drugiej koncert kompozytorski S.Kupczaka - Res Facta na flet, fortepian i komputer,  Analogya I na komputer i Analogya II na dwa flety fortepian, przedmioty i komputer (prawykonanie). Wraz z kompozytorem ( komputer, live electronics) na scenie pojawi się Duet Flute'o'clock w składzie: Ewa Liebchen i Rafał Jędrzejewski ,na fortepianie zagra Szábolcs Esztényi. Wydarzenie to będzie miało miejsce w ramach festiwalu " Eastern Waves".

Retransmisja koncertu odbędzie się 18 grudnia 2013 roku o godz. 19.00 w Programie Drugim  Polskiego Radia.

 

Sławomir Kupczak to jeden z najważniejszych polskich kompozytorów młodszego pokolenia. Artysta odnosi sukcesy sukcesy zarówno na polu symfoniki i kameralistyki, jak też w sferze szeroko pojętej twórczości elektroakustycznej, nie wyłączając utworów ilustracyjnych i należących do pogranicza muzyki popularnej, instalacji dźwiękowych oraz nowatorskich form literacko-dźwiękowych. Radiowy koncert monograficzny stanowił będzie syntetyczną prezentację różnorodnych kierunków jego kompozytorskich poszukiwań.  W  finale usłyszymy nową, zamówioną specjalnie na tę okazję kompozycję „Analogya II”.

 

Serdecznie zapraszamy przed odbiorniki radiowe.

 

 fot. fb kompozytora

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus