Skip to content
Pokaż menu

Radni PiS zabrali głos ws. Wiesława Tomery

W związku z wyrokiem Sądu Okręgowego we Wrocławiu uznającym Pana Wiesława Tomerę za kłamcę lustracyjnego, klub radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Jeleniej Góry zwraca się o bezzwłoczną rezygnację przez radnego Tomerę z funkcji przewodniczącego Komisji Rozwoju.

 

Już samo postawienie zarzutów przez prokuraturę powinno skłonić samego zainteresowanego do rezygnacji z pełnionej funkcji do czasu ostatecznego wyjaśnienia sprawy. Niestety pan Tomera nie złożył w stosownym czasie rezygnacji, jak również jeleniogórska Platforma Obywatelska nie cofnęła mu swojej rekomendacji, co oceniamy bardzo krytycznie.

Nie przesądzając ostatecznie o winie pana Tomery, dziś po wyroku sądu I instancji w imię standardów, które obowiązują osoby pełniące funkcje publiczne, (radnych, ministrów posłów) rezygnacja ta, choć spóźniona jest bezwzględnie konieczna.

Osoba stojąca pod takimi zarzutami, w naszym przekonaniu, nie powinna pełnić żadnych funkcji w radzie, gdyż rzutuje to na reputację całej Rady Miejskiej Jeleniej Góry. Wierzymy, że sam zainteresowany i jego formacja polityczna w zaistniałej sytuacji, podejmą odpowiednie decyzje.

Krzysztof Mróz, Ireneusz Łojek, Oliwer Kubicki, Rafał Piotr Szymański

 

 

oficjalny komunikat

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus