Skip to content
Pokaż menu

Słowiańskie brzmienie w JCK czyli DAGADANA

W dniu tak bardzo ważnym dla naszego kraju jak Dzień Niepodległości, Jeleniogórskie Centrum Kultury postanowiło zrobić coś wyjątkowego. Odbył się koncert zespołu DAGADANA.

Polsko-ukraińskie trio, które tworzą Daga Gregorowicz (wokal, elektronika), Dana Vynnytska (wokal, piano) oraz Mikołaj Pospieszalski (kontrabas, skrzypce) zawitało w piątek w Jeleniogórskim Centrum Kultury w Jeleniej Górze. Jest to już kolejny występ tego zespołu w naszym mieście, o czym z sentymentem wspominano na scenie.

Po ponad rocznej przerwie od swojej debiutanckiej płyty „Maleńka”, za którą zespół zdobył statuetkę Fryderyka 2011 za Album Roku w kategorii Folk/Muzyka Świata, powrócił z nowym materiałem promującym nową płytę „Dlaczego Nie”. Album ten, stanowiący zarazem drugą płytę zespołu składa się z utworów z tak szerokiego zakresu gatunków jak folk, jazz, poezja śpiewana czy nawet muzyka klasyczna.

Zespół DAGADANA swoją trasę koncertową promującą najnowszy album, ułożył w taki sposób, że sięga ona od Paryża aż po Singapur, oczywiście z przystankami w Polsce. Jak sami ją opisują jest to trasa od Jeleniej Góry po Dżakartę. Dla muzyków nie ma zatem granic ani w twórczości, ani w podróży, a tak dopracowanej brzmieniowo i koncepcyjnie płyty dawno nie było na polskim rynku.

Więcej o wizycie zespołu DAGADANA w Jeleniej Górze będzie można przeczytać w najnowszym wydaniu BoxNet Kulturalnie.

Serdecznie zaraszamy!

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus