Skip to content
Pokaż menu

Śmiech to zdrowie!- studenckie jasełka w KPSW

Wczoraj (17 listopada) w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej zapanowała świąteczna atmosfera. Studenci wystawili jasełka w języku angielskim i kolędowali wspólnie z wykładowcami. W ten sposób podsumowali mijający rok i pożegnali się przed feriami świątecznymi.

 

W jasełkach wzięli udział studenci filologii angielskiej i uczestnicy lektoratu języka angielskiego. Przedstawienie było podzielone na trzy części, a każdą z nich przygotowywał inny rok.

 

Jasełka rozpoczęły się wspólnym kolędowaniem. Uczestnicy zaśpiewali m.in. „Jingle Bells”, „Merry Christmas” i „Rudolph the red nosed reindeer”. Oprawę muzyczną przygotowała Ida Baj, pracownik Zakładu Filologii Angielskiej. Po wspólnym śpiewaniu głos zabrała dr Mariola Szybalska- Taraszkiewicz, Prodziekan Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych.

 

-Korzystając z faktu, że zbliża się okres świąteczny, życzę zarówno kadrze, jak i studentom wszystkiego najlepszego- powiedziała dr Szybalska-Taraszkiewicz- Mam nadzieję, że spełnią się wasze marzenia, zarówno w życiu osobistym, jak i na płaszczyźnie związanej z nauką.

 

Przedstawienie rozpoczęli studenci III roku, których do występu przygotowała dr Beata Telążka, kierownik Zakładu Filologii Angielskiej. Wszystkie akty były odgrywane w języku angielskim. Występ II roku był przygotowany przez Janusza Duszenko, natomiast I rok pracował pod okiem Hanny Wrzesień.

Zarówno studenci, jak i pracownicy bawili się świetnie, czego dowodem było odśpiewanie osławionego „Last Christmas”.  

 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus