Skip to content
Pokaż menu

Spotkanie z Aliną Obidniak w Muzeum Karkonoskim

Dzisiaj (2 lutego) w Muzeum Karkonoskim odbyło się spotkanie z Aliną Obidniak. Aktorka mówiła o sztuce, ideałach. Rozmawiała także z ludźmi, którzy przybyli na spotkanie.
 
Alina Obidniak jest aktorką teatralną i reżyserką. Ukończyła studia aktorskie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie, a także reżyserskie w Moskwie i w Łodzi. Przez wiele lat pełniła funkcję dyrektora jeleniogórskiego Teatru im. Cypriana K. Norwida. To z jej inicjatywy powstał Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych.
 
Aktorka, za swoją działalność w sferze kultury, została doceniona m.in. odznaką Zasłużony dla Jeleniej Góry, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jest także honorową obywatelką miasta Veszprem, za wkład w rozwój współpracy między Teatrem im. Cypriana K. Norwida a Teatrem im. Petofiego.
 
Alina Obidniak odczytała tekst „Jak tworzyć swoim własnym życiem dzieło sztuki”, który jest zbiorem jej własnych rozważań. Poniżej znajduje się fragment:
 
Poświęcaj więcej uwagi na kultywowanie życia wewnętrznego, medytacje, refleksje, by osiągnąć stan równowagi. Może służyć temu systematyczny trening oddechowy. Relaks i wyciszenie jest drogą do głębi własnego JA. Broń się przed wrzaskiem, hałasem, który nas bombarduje na co dzień, rozprasza, wyniszcza. Stwórz swoje własne SANKTUARIUM, miejsce spotkania z samym sobą. W takim sanktuarium możesz osiągnąć stan homeostazy, równowagi, pełni zdrowia fizycznego i psychicznego. Stosuj afirmację, wizualizację pozytywną. Stan homeostazy może wyzwolić zdolności samoleczenia, uzdrawiania, którego początkiem będzie higieniczny tryb życia, zdrowe odżywianie. Odkryj swoją kreatywnośćwe wszystkim co myślisz, czujesz i czynisz. Pomoże ci w tym wyobraźnia, intuicja, samowiedza, uczestnictwo w kulturze, poszukiwanie własnej ekspresji artystycznej. (...)
 
 

 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus