Skip to content
Pokaż menu

Tomek Czaplicki zwyciężył w Colorado

W minioną sobotę Tomasz Czaplicki odniósł zwycięstwo w konkurencji K1 M Pro we freestyle’u kajakowym podczas The Golden Games. Jest  to jedna z cyklu bardzo prestiżowych imprez sportowych rozgrywanych w stanie Colorado w USA, gdzie rywalizują najlepsi kajakarze z USA, Kanady i Europy.

 

Podczas The Golden Games odbywają się takie konkurencje jak  freestyle kajakowy i różnego rodzaju wyścigi po ekstremalnie trudnych górskich rzekach.  Tomasz Czaplicki zwyciężył w konkurencji K1 Mężczyzn we Freestyle’u Kajakowym i dobrze zaprezentował się w wyścigach na ¼ mili na ekstremalnie trudnym odcinku rzeki Clear Creek.

W kategorii długich kajaków (long boats) Tomek zajął 5 miejsce plasując się z czasem 1,5 sekundy poza podium.

Czekają go jeszcze starty w 5 dużych imprezach w stanach Colorado i Idaho. Są to jedne z najtrudniejszych i najbardziej prestiżowych zawodów na świecie.

Tomasz Czaplicki  przygotowywał się według sporządzonego samodzielnie planu treningowego. Kolejne zawody odbędą się w Buena Vista już w ten weekend.  Zmierzy się on między innymi z obecnym Mistrzem Świata we Freestyle’u Kajakowym Dane’m Jacksonem.

Występy na prestiżowych zawodach na drugim końcu globu to bardzo duży wydatek. Do tego dochodzi jeszcze cykl treningowy i konieczność pływania poza granicami kraju.

Multimedalista Tomasz Czaplicki od czterech miesięcy czeka na odpowiedź miasta czy dostanie jednorazową nagrodę roczną ( więcej info tutaj)

Niedawno skierował do Ratusza kolejne pismo.

Czy dostanie odpowiedź? Jak sprawę komentuje prezydent? Odpowiedź na te pytania znajdą Państwo w materiale filmowym.

 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus