Skip to content
Pokaż menu

Tu jest wszystko: niewinność, prostota, uśmiech

Wczoraj (20 grudnia) w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze odbyła się wyjątkowa uroczystość. Zaproszeni goście wspólnie z wychowawcami i uczniami zasiedli przy jednym, wigilijnym stole. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym: było przedstawienie, dzielenie się oplatkiem i kolędy z gitarą.
 
Wśród gości znaleźli się: Barbara Makarska z Filharmonii Dolnośląskiej,dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 Maria Silbert- Salabura, przedstawiciele Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej, ks. Bogdan Żygadło i ks. Grzegorz Niwczyk, a także  delegacje Państwowej Straży Pożarnej i Państwowej Inspekcji Pracy.
 
-Wszystkim uczniom, gościom i pracownikom życzę wesołych świąt i dużo zapału do pracy, żebyśmy dalej pracowali tak, jak robiliśmy to do tej pory- powiedział Romuald Szpot, dyrektor Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych.
 
Podczas wigilii zostały także odczytane życzenia od poseł Zofii Czernow.
 
-Cieszę się, że możemy uczestniczym w tak ważnym dniu. Boże Narodzenie to czas miłości, której doświadczamy tutaj i teraz. W tym miejscu czuje się atmosferę Betlejem. Niewinność, prostota, uśmiech- to wszystko jest tutaj- mówił ks Bogdan Żygadło.
 
Przed wspólnym posilkiem uczniowie wystawili przedstawienie, które przygotowali ze swoimi opiekunami, a następnie rozdali upominki wszystkim obecnym. Zgodnie z tradycją wszyscy podzielili się oplatkiem i złożyli najserdeczniejsze życzenia.
 
Po posiłku ks. Grzegorz Niwczyk zaczął kolędowanie, przygrywając na gitarze. Wszyscy chętnie włączyli się do śpiewania. 
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus