Skip to content
Pokaż menu

Uroczyście otwarto WTZ w Kowarach (video)

Po wielu latach starań udało się otworzyć powiatowe Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kowarach. W zajęciach uczestniczy trzydziestu niepełnosprawnych z całego powiatu. Wyposażenie placówki w niezbędny sprzęt kosztowało ponad 120 tys. złotych.

 
 
W doposażeniu warsztatów pomógł także Rotary Club Karpacz Karkonosze, który wraz z kolegami z Aberdeen w Szkocji sfinansował zakup niezbędnego sprzętu do rehabilitacji.
 
-Dostaliśmy sprzęt do terapii zajęciowej, fizykoterapii. Będziemy korzystać z rotora elektrycznego czy arbitreku, aparatów do elektroterapii, terapii ultradźwiękowej, laseroterapii i magnetoterapii.- powiedziała rehabilitantka Barbara Nagielska.
 
Całkowity koszt zakupionego sprzętu do rehabilitacji to prawie 50 tysięcy złotych.
 
Zajęcia w WTZ odbywają się od stycznia. Cieszą się one coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców powiatu. Uczestnicy bardzo zżyli się ze sobą i bardzo chętnie uczestniczą w zajęciach.
 
Podczas uroczystego otwarcia warsztatów kierownik Witold Musiałowski wręczył 19 zasłużonym osobom dyplom „Szkarłatne serce”.
 
Szczególny wkład w powstanie tej placówki miał Lesław Karbowski, który za wieloletnie zaangażowanie w działania Towarzystwa Walki z Kalectwem został uhonorowany Medalem Twórców Polskiej Rehabilitacji.
 
Uczestnicy WTZ przygotowali krótki program artystyczny i ręcznie robione ozdoby wielkanocne, które otrzymali wszyscy przybyli.
 
Warsztaty terapii Zajęciowej podlegają Polskiemu Towarzystwu Walki z Kalectwem Oddział Terenowy w Jeleniej Górze.
 
 
Zapraszamy na relację z uroczystego otwarcia WTZ.
 
 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus