Skip to content
Pokaż menu

W czasie kontroli podał się za zmarłego

Jak informuje podinsp. Edyta Bagrowska, zatrzymano mężczyznę, który w czasie kontroli drogowej posłużył się dokumentem zmarłego krewnego. Okazując nie swoje prawo jazdy sądził, że uniknie odpowiedzialności za prowadzenie auta po alkoholu. Sprawa wyszła na jaw, ponieważ mężczyzna przez pół roku ignorował wezwania na komisariat. 
 
22 lipca w Janowicach Wielkich policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę Golfa. Mężczyzna był nietrzeźwy, więc przekazał policjantom swoje prawo jazdy. Funkcjonariusze wystawili mężczyźnie wezwanie, ale ten nigdy nie pojawił się na komisariacie.
 
Gdy funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania nietrzeźwego kierowcy, drzwi otworzył młody mężczyzna, syn właściciela dokumentu.  Prawo jazdy należało do zmarłego 2 lata temu szwagra nietrzeźwego kierowcy. Panowie byli bardzo podobni i to zmyliło policjantów. Dokument został ukradziony.
 
Kierującym, który posłużył się cudzym dokumentem jest 52-letni mieszkaniec powiatu jaworskiego. Mężczyzna miał orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów do 2010 roku. Po upływie kary nie przystąpił do ponownego egzaminu na prawo jazdy.
 
Teraz 52-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, podrobienie podpisu oraz kradzież dokumentu. Wczoraj (26 listopada) mężczyzna dobrowolnie poddał się karze w wysokości 1-go roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, 2–letni zakaz prowadzenia pojazdów i grzywnę.
 
 

 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus