Skip to content
Pokaż menu

Wystawa Mariusza Mielęckiego

 

„Obrazy Mariusza Mieleckiego uważam za bardzo szczególne wcielenie malarskiego piękna” – tak określił w skrócie twórczość Mielęckiego były malarz a obecnie pisarz Henryk Waniek. Został on zaproszony do współtworzenia katalogu tejże wystawy.

Mariusz Mielęcki przyjechał do Karkonoszy w 1992 roku i mieszka tutaj aż do dzisiaj. Obrazy wystawione w Galerii BWA pochodzą właśnie z tego okresu twórczości.

Zainteresowało go tzw. „malarstwo dawne” o tematyce sakralnej. Gotyckie sny – jest to pierwszy cykl obrazów inspirowanych sztuką ludową. Rodzina polska, zabawy świętych – kolejne prace malarskie, których  powstanie związane jest z fascynacją ludową religijnością wiejską.

Mariusz Mielęcki urodził się w 1956 r. w Gdyni. Jest autorem obrazów i kompozycji przestrzennych, rzeźbiarsko – malarskich. Prace wystawiał w Niemczech i Holandii. Od 1992 roku związany z Teatrem Cinema w Michałowicach. Pierwsza wystawa w Polsce w 2003 roku. Od 2008 wraz z żoną Agnieszką Topolnicką – Mielęcką mieszka w Popielówku. Tutaj stworzyli autorską galerię. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach prywatnych w kraju i za granicą.

Projekt dofinansowany ze środków Budżetu Dolnośląskiego oraz jest realizowany pod mecenatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego.

 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus