Skip to content
Pokaż menu

Zdecyduj o inwestycjach w swoim mieście

Już jutro wszyscy mieszkańcy Jeleniej Góry mają szansę zadecydować o inwestycjach w swoim otoczeniu. Konsultacje społeczne w sprawie Regionalnego Programu Operacyjnego odbędą się w Jeleniogórskim Centrum Kultury. Przyjdź i zadecyduj o budżecie Dolnego Śląska lub wyraź swoją opinię przez internet. 

- Rozpoczyna się jeden z ważniejszych etapów rozmów o najważniejszych inwestycjach dla Dolnego Śląska, w tym Jeleniej Góry – powiedział prezydent  Marcin Zawiła. 

To m.in. od kształtu dokumentu, który będzie omawiany na konsultacjach zależeć będzie, jak wiele środków i na jakie cele Jelenia Góra pozyska w latach 2014-2020. Celem RPO WD jest przede wszystkim podniesienie poziomu życia mieszkańców Dolnego Śląska oraz poprawy konkurencyjności regionu. Zadania, które nie zostaną zapisane w dokumencie, mogą okazać się nierealne do wykonania, ze względu na brak środków finansowych. 

 Dolny Śląsk ma otrzymać prawie 2.019 mln euro w tym okresie, tj. ponad 8 miliardów złotych na wsparcie rozwoju regionalnego.

Publiczna dyskusja nad założeniami RPO odbędzie się już jutro (21 listopada) w sali Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej 28/30 o godz. 10.00.

-Zachęcam do udziału w tym spotkaniu, szczególnie przedsiębiorców, bo oni z racji wykonywanych obowiązków mają szeroki pogląd na sprawę potrzeb inwestycyjnych, ale spotkanie – organizowane przez Urząd Marszałkowski – jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych.- poinformował Marcin Zawiła.

 Wszyscy, którzy nie mogą wziąć udziału w konsultacjach społecznych, mają szansę wyrazić swoją opinię poprzez internet. Projekt dokumentu znajduje się na stronie www.rpo.dolnyslask.pl .

 

 

 
 
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus