Skip to content
Pokaż menu

Zima nie zaskoczy MPGK

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej jest w pełni przygotowane do zimy. Zgromadzone 2,5 tys. ton soli i przygotowane pojazdy mają zapewnić jeleniogórzanom bezpieczeństwo podczas najbliższych miesięcy. Miasto przeznaczyło na utrzymanie dróg w sezonie zimowym 750 tys. złotych.
 
 MPGK posiada 9 pojazdów do odśnieżania typu Ekosolar, 2 Unimogi, które sprawdzają się na górskim terenie, 2 Multicary i 4 ciągniki opłużone. Ten sprzęt pozwala odśnieżyć ponad 246 kilometrów dróg.
 
Odśnieżanie ulic trwa całą dobę we wszystkie dni tygodnia. Odśnieżanie chodników i przejść dla pieszych rozpoczyna się około godz. 5.00 rano. W nim udział do 70 osób w tym 20 kierowców.
 
Obszar odśnieżania przez MPGK to granice administracyjne Jeleniej Góry i Gmina Jeżów Sudecki. Kolejność odśnieżania dróg podzielona jest na cztery kategorie pod względem ważności.
 
Jelenia Góra jest miastem, w którym oczyszczane są ze śniegu wszystkie ulice. Nie wszędzie tak jest. Na przykład we Wrocławiu zimowa akcja nie obejmuje niektórych uliczek położonych z dala od centrum.
 
 W nagłych przypadkach można dzwonić do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej pod całodobowy nr tel. 75 64 20 118.
 
 
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus