Skip to content
Pokaż menu

Zmiany i korekty w MZK

Dwa miesiące temu miasto zawiesiło funkcjonowanie niektórych linii autobusowych jeleniogórskiego MZK. Ale po tym czasie i po wysłuchaniu wielu skarg oraz postulatów mieszkańców postanowiono skorygować niektóre decyzje z listopada ubiegłego roku.

Jak poinformował prezydent Jeleniej Góry, Marcin Zawiła nie jest to przywrócenie zawieszonych kursów, ale takie dopasowanie ich, aby lepiej spełniały oczekiwania mieszkańców. - Niestety, równie ważna jest ekonomia i nie stać nas na utrzymywanie linii czy kursów z których korzystały dwie, trzy osoby. Ale tam wszędzie, gdzie korzystającch jest więcej, rozważyliśmy obywatelskie wnioski – zapewnił prezydent.

Jak wyglądają te urzędnicze korekty? Zmieni się trasa przejazdu linii 12, w ten sposób, że autobus dojedzie do ulicy Podchorążych, czyli obejmie Powiatowy Urząd Pracy, Wyższą Szkołę Zawodową, Zespół Szkół Elektronik i Gimnazjum nr 3. Na tej linii uwzględniono też wnioski pracowników szpitala wojewódzkiego, aby umożliwić im dojazd na godziny 7.00 i 9.30  z obydwu kierunków: Podchorążych i Czarnoleskiej.

Zmieni się trasa przejazdu linii 7, w ten sposób, że autobus pojedzie od przystanku  przy ulicy Sygietyńskiego przez ZUS, Małcużyńskiego do Kiepury. Zmieni się także godzina odjazdu „siódemki” z przystanku pętla Sobieszów z 17.55 na 17.45. Linia 25 zmieni trasę przejazdu Czarne – Teatr, przez dodanie przystanków przy Skłodowskiej-Curie i Bankowej, tak jak w trasie powrotnej od Teatru na osiedle Czarne. Skasowano natomiast kursy do przystanku Powstańców Wlkp. przy Małej Poczcie. Teraz każdy kurs 25 kończyć się będzie na przystanku Teatr.

„Jedynka”, która miała pętlę na ulicy Czarnoleskiej pojedzie dalej w kierunku osiedla Czarne, ułatwiając dojazd mieszkańcom w pobliże domów. Pierwszy autobus, wyjeżdżający dotychczas z zajezdni o 5.35, pojedzie o dziesięć minut wcześniej, 5.25. Wprowadzono też korekty odjazdów i przyjazdów linii 26 oraz 6. Po szczegóły dobrze jest zajrzeć na stronę internetową MZK.

Wiadomo też, że w najbliższym czasie pojawi się nowa linia autobusowa, na trasie - Osiedle Orle, Osiedla XX-lecia przez „dzielnicę przemysłową”, potem Mała Poczta, Podwale i w kierunku Zabobrza. Już teraz na terenie strefy ekonomicznej pracuje około 4 tysięcy osób, a kolejne budowane zakłady zwiększą zatrudnienie w tym rejonie. Ta zmiana nastąpi po zakończeniu budowy przedłużenia ulicy Spółdzielczej do Lubańskiej.

 

 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus