Skip to content
Pokaż menu

18 wyścig Kowary - Okraj

Dziś w Karkonoszach, miłośnicy aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach nie mieli powodów do narzekań. Po raz 18wystartował kolarski wyścig Kowary - Przełęcz Okraj. O zwycięstwo walczono na trasie szosowej i MTB.

Na każdym treningu trzeba dawać z siebie wszystko, a na każdym starcie jeszcze trochę więcej. Te słowa dziś powtarzano bardzo często. Wjazd na Okraj to wyścig kolarski z długą - bo już 18 letnią tradycją i stale gromadzący wielu uczestników.

W ciągu ostatnich kliku lat kolarstwo stało się jednym z bardziej popularnych sportów uprawianych praktycznie przez wszystkie grupy wiekowe. W tym roku na starcie stanęło prawie 250 kolarzy w wieku od kilkunastu do ponad 50 lat. Wyścig rozpoczęto z wysokości 450 m n.p. Meta znajdowała się na wysokości 1050 m. Trasa nie była łatwa, zwłaszcza, że we znaki dawał się również ponad 30 stopniowy upał. Zawodnicy startowali w 30 sek. odstępach i od samego początku toczyli walkę przede wszystkim ze sobą.

Celem zawodów, już tradycyjnie jest promocja aktywnego trybu życia a także samego miasta Kowary. W rywalizacji brali udział zarówno zawodnicy trenujący na co dzień w klubach sportowych, jak i amatorzy.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus