Skip to content
Pokaż menu

20 mln zł na remont teatru

Kompleksowy remont za prawie 20 mln zł - taka inwestycja ma zostać przeprowadzona w budynku jeleniogórskiego teatru. Za dwa lata ma on być jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu na Dolnym Śląsku.

Przebudowa ma kosztować prawie 20 mln zł a pieniądze na ten cel mają być pozyskane z Regionalnego Programu Operacyjnego. Plany zostały już opracowane a za kilka miesięcy zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie tego zadania.

Będzie to pierwsza tak duża inwestycja w tym budynku od czasów jego powstania czyli od 1903 roku. Teatr ma zyskać przede wszystkim nowa scenę. Zakupione zostanie nowe wyposażenie techniczne. W ramach przebudowy powstanie też widownia odpowiadająca standardom stawianym najnowszym obiektom tego typu.

W planach jest również modernizacja skweru znajdującego się przed teatrem. Ma on zyskać zupełnie nowy wygląd – m.in. znikną granitowe płyty. To zadanie zostanie jednak wykonane w ramach innego projektu – finansowanego najprawdopodobniej z budżetu miasta. Pierwsze prace remontowe rozpoczną się na początku 2017 roku a obiekt do użytku zostanie oddany w roku 2018

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus