Skip to content
Pokaż menu

300 śmiałków na Biegu Wygasłych Wulkanów

Ponad 300 zawodników wzięło udział w 3 Zimowym Biegu Wulkanów. Zawodnicy startowali z dziedzińca Zamku Grodziec. Do pokonania mieli bardzo trudną trasę. Do walki ze słabościami zagrzewało zawodników kilkuset kibiców.


W sobotę ponad 300 śmiałków miało okazję sprawdzić swoją kondycję fizyczną jak i psychiczną zmagając się w III zimowym biegu wulkanów. Trasa została przygotowana z wielką precyzją

Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych - mogli oni wystartować w rodzinnym biegu po zakamarkach zamku. Zawodników ani przez chwilę nie opuszczał dobry humor

Punktualnie o 13:00 - wystartowali. Trasa prowadziła początkowo przez zamkowy labirynt, pierwsze przeszkody pojawiły się już na dziedzińcu.

Nie dla wszystkich najważniejszy był wynik, wspaniała atmosfera i współpraca na trasie to nierozłączny element zawodów. By dotrwać do końca trzeba było wykazać się nie lada sprawnością. Po pokonaniu zamkowej fosy zawodnicy wyczerpani wbiegali na metę.

W tym roku nie zastaliśmy śniegu, jednak by nie było za łatwo - organizatorzy włączyli w trasę nieczynną żwirownię - zawodnicy jednogłośnie uznali to za najtrudniejszy element biegu.

Sprzyjające warunki atmosferyczne, wspaniała współpraca na trasie i ekstremalne doznania sprawiają, że bieg wulkanów cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem. Swoje siły będzie można sprawdzić także w czasie letniej edycji tego biegu.
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus