Skip to content
Pokaż menu

326 śmiałków wystartowało w Zimowym Ultramaratonie Karkonoskim

326 zawodników wystartowało z Polany Jakuszyckiej i pokonało morderczą trasę Zimowego Ultramaratonu Karkonoskiego. Najszybciej, bo w 5 godzin i 17 minut,  na metę w Karpaczu przybiegł Bartosz Gorczyca.

Zimowy Ultramaraton Karkonoski to impreza dal prawdziwych twardzieli. Muszą oni przebiec 52 kilometry grzbietem Karkonoszy i zmierzyć się nie tylko z własnymi słabosciami ale także z pogodą, która w tym roku nie była zbyt sprzyjająca.
Punktualnie o godzinie 7:30 zawodnicy wystartowali z Polany Jakuszyckiej.
Warto podkreślić, że nie jest to zwykła impreza dla biegaczy.  Zimowy Ultramaraton Karkonoski to memoriał tragicznie zmarłego himalaisty Tomka Kowalskiego, który trzy lata temu próbował zdobyć Broad Peak.
Warunki w górach były bardzo trudne. Padający śnieg i gęsta mgła utrudniały bieg.
Tłum kibiców, wolnotariuszy i turystów wyczekiwał zwycięzcy. Jako pierwszy linię mety przekroczył Bartosz Gorczyca, który morderczą trasę pokonał w czasie 5:17:00.
Ultramaraton Karkonoski cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku chętnych było tak dużo, że listy startowe zapełniły się w niecałe dwie minuty. Co ważne większość zawodników już zapowiedziała, że w przyszłym roku także wystartują.
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus