Skip to content
Pokaż menu

45 klas pierwszych w Jeleniej Górze

Prawie 1200 dzieci rozpocznie w tym roku szkolnym naukę, w klasach pierwszych jeleniogórskich podstawówek. Znaczna część z nich to sześciolatki, które objęte reformą systemu edukacyjnego rozpoczynają rok wcześniej swoja przygodę z nauką.

W nadchodzącym nowym roku szkolnym, w 10 jeleniogórskich podstawówkach utworzonych zostanie 45 klas pierwszych. To o dwie więcej niż w ubiegłym. W związku z trwającym wyżem demograficznym oraz nowymi przepisami mówiącymi o obowiązkowej edukacji dzieci sześcioletnich klas pierwszych jest w sumie o 16 więcej niż w latach poprzednich. Nie wszyscy rodzice chcą jednak wysyłać dzieci do szkoły tak wcześnie.

Liczba odroczeń od nauki, załatwiana przez rodziców dla sześcioletnich dzieci może jeszcze nieznacznie wzrosnąć, bo choć do rozpoczęcia roku szkolnego zostały niecałe dwa tygodnie – taki dokument można uzyskać również później.


Biorąc pod uwagę statystyki z innych miast Polski, to w Jeleniej Górze nie ma problemu z dużą liczbą sześcioletnich dzieci, które nie pójdą do szkoły. Kilka miejskich podstawówek to tzw. tysiąclatki, w których w latach 90-tych uczyło się nawet po 1000 dzieci. Kłopotu z brakiem miejsc – jak np. w Warszawie, na pewno więc nie będzie.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus