Skip to content
Pokaż menu

6 dni teatralnych doznań. Zakończył się festiwal Pestka

4 spektakle mistrzowskie i 8 konkursowych, warsztaty dla młodzieży, pokazy filmowe i koncerty. Mało? No to wymieniamy dalej: sale wypełnione po brzegi publicznością, spotkania towarzyszące, międzynarodowe jury kryształowe nagrody i niezwykli wolontariusze. A to dopiero początek. Nie sposób krótko scharakteryzować Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i kultury Awangardowej PESTKA. Tym bardziej, że idiom tegorocznej edycji: „baby i dramaty bez żalu” nasuwa wiele często sprzecznych skojarzeń.

PESTKA ma już stałą i oddaną publiczność, która z roku na rok się powiększa a jak już raz ktoś trafi na ten festiwal to już nie może się oderwać.

Kryształową Pestkę zdobyli studenci z PWST w Krakowie. Ich spektakl „Polonez alla polacca na niemiecką nutę” zdobył uznanie nie tylko jury ale także publiczności.

Jedno jest pewne festiwal Pestka po raz kolejny pokazał, że awangarda nie taka straszna jest jak ją malują, tematy poruszane przez artystów są na wskroś współczesne a forma często wprawia w zdumienie. To dobrze, bo potrzeba nam głębszych doznań i wstrząsów by na nowo złapać pion i zastanowić się nie tylko nad otaczającym światem ale przede wszystkim nad sobą.  

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus