Skip to content
Pokaż menu

70 lat pobytu Wojska Polskiego w Jeleniej Górze

Odbyła się jubileuszowa konferencja poświęcona siedemdziesięcioleciu Wojska Polskiego w Jeleniej Górze, zorganizowana przez Związek Żołnierzy WP oraz Stowarzyszenie Radar.

Okazją do zorganizowania konferencji było 70 lecie pobytu Wojska Polskiego na ziemiach jeleniogórskich. Nie brakowało więc historii w formie referatów, filmów oraz zgromadzonych ksiąg i pamiątek. Wiele z nich nawiązywało do radiotechnicznej przeszłości miasta.

Jednak Jelenia Góra to oczywiście nie tylko szkoła i wojska radiotechniczne. Przez siedem dekad przez miasto przewinęło się wiele jednostek, rozpoczynając od liniowych kończąc na korpusie bezpieczeństwa wewnętrznego.

Organizatorami spotkania były Związek Żołnierzy Wojska Polskiego w Jeleniej Górze oraz Stowarzyszenie RADAR. Poza wspomnieniami i odznaczeniami byłą to także okazja do spotkania przyjaciół, których powiązała wspólna służba.

Były również odznaczenia i podziękowania. Wręczono między innymi krzyże oraz medale Związku Wojska Polskiego. Wyróżniono osoby zaprzyjaźnione ze stowarzyszeniem oraz przychylne wojskowym. Najwyższe odznaczenie związku otrzymał płk. Edward Jakubowski był to Krzyż Złoty z Gwiazdą.


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus