Skip to content
Pokaż menu

9 lat dla Ukraińca, który w Sylwestrową noc śmiertelnie potrącił nastolatki

9 lat i jeden miesiąc- taki wyrok usłyszał Vladyslav K., który śmiertelnie potrącił dwie nastolatki. Mężczyzna był pijany. 

W sądzie rejonowym w Jeleniej Górze zapadł wyrok ws. Vladyslava K., który w sylwestrową noc śmiertelnie potrącił dwie nastolatki.  Mężczyzna miał blisko dwa promile alkoholu we krwi. Postawiono mu cztery zarzuty: prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, zabór mienia i spowodowanie uszkodzenia ciała pasażerki powyżej 7 dni oraz to najważniejsze nieumyślne spowodowanie śmierci dwóch osób.


Vladyslav K. przyznał się jedynie do zaboru pojazdu. Zasłaniał się niepamięcią.  mężczyzna w Sylwestra zabrał samochód służbowy bez zgody właściciela, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. 

Na ulicy Sobieskiego w Jeleniej Górze wjechał na chodnik i potrącił dwie nastolatki Sarę H. I Marię O., które wskutek odniesionych obrażeń zmarły. W samochodzie kierowanym przez ukraińca przebywała także kobieta, która doznała niewielkich obrażeń.


Pracodawca Ukraińca podkreślał w zeznaniach, że w Sylwestra przypominał pracownikom, że mają zakaz opuszczania hotelu, w którym byli zakwaterowani. Zeznania rodzin zostały na wniosek prokuratora wyłączone z jawności.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus