Skip to content
Pokaż menu

Artystom przyznano kluczyki

W teatrze Norwida rozdano Srebrne i Złote kluczyki oraz Wytrych do serc publiczności. Coroczny plebiscyt Nowin Jeleniogórskich wyróżnia najciekawszych artystów i wydarzenia kulturalne. 

Podczas gali w jeleniogórskim teatrze dramatycznym zostały wręczone nagrody kulturalne Nowin Jeleniogórskich. W tym roku nagrodzono 8 osób. Kapituła srebrnych kluczyków przyznała nagrody w następujących kategoriach: najlepszy spektakl teatralny, kreacja aktorska, muzyka, sztuki wizualne, zjawisko kulturotwórcze i wydarzenie sezonu artystycznego.

Najpopularniejszym artystą regionu została Edyta Kulla, która tworzy w szkle.


Piotr Machłajewski otrzymał Srebrny Kluczyk w kategorii „zjawisko kulturotwórcze" za kreację wydarzeń promujących sztukę komiksu w ramach działalności jeleniogórskiego Biura Wystaw Artystycznych o randze wykraczającej daleko poza granice miasta.

Złoty Kluczyk za wieloletni wkład w kulturę regionu otrzymała była dyrektor filharmonii Zuzanna Dziedzic, na cześć której napisano także wiersz.

Galę jak i Jeleniogórskie Spotkania Teatralne zakończył monodram Dariusza bereskiego „Bar pod zdechłym psem”.dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus