Skip to content
Pokaż menu

Awantura o przedszkole w Kostrzycy

W Kostrzycy, niewielkiej wsi w gminie Mysłakowice zawrzało a to wszystko za sprawą likwidacji 12- osobowego oddziału przedszkolnego w tamtejszej szkole.


To jest absurd mówią mieszkańcy wsi Kostrzyca w gminie Mysłakowice, którzy protestowali przeciwko zamknięciu oddziału przedszkolnego w tamtejszej szkole. Jak twierdzą o sprawie dowiedzieli się niedawno.

Ludzie boją się, że zamknięcie oddziału przedszkolnego będzie pierwszym krokiem do wygaszenia szkoły podstawowej, w której uczy się ponad 60-cioro dzieci.

  Wójt gminy na spotkaniu powtarzał, że nie chce zamknąć szkoły i zaproponował by dzieci z Kostrzycy przenieść do remontowanego 4 kilometry dalej  przedszkola w Mysłakowicach, które będzie nowoczesne i pomieści 140 dzieci. Rodzice mówią wprost: nie ma chodników, droga jest niebezpieczna a szkoła we wsi jest niezbędna.

Podczas gorącej dyskusji okazało się, że uchwała rady gminy dotycząca przedszkola w Kostrzycy  może być niezgodna z prawem.

Mieszkańcy Kostrzycy zapowiadają dalszą walkę o przedszkole i szkołę bo jak mówią najważniejsze dla nich jest dobro dzieci a nie gminne oszczędności.  Kostrzyca, Gabriela Stefanowicz

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus