Skip to content
Pokaż menu

Blisko milion turystów odwiedziło Szklarską Porębę

Szklarska poręba przeżywa prawdziwe oblężenie. Urlop w górach postanowili spędzić turyści niemal z każdego zakątku kraju. Najbardziej popularne są wyjazdy tygodniowe i weekendowe. W mieście pod Szrenica dziać się będzie wiele także jesienią.

Od czerwca Szklarską Porębę odwiedziło blisko milion turystów. To rekord, tak dobrze jeszcze pod Szrenicą nie było.

Górski kurort przyciąga rodziny z dziećmi  i turystów aktywnych, którzy poznają Karkonosze i Izery podczas górskich lub rowerowych wycieczek. Dużą popularnością cieszy się wybudowany w latach sześćdziesiątych wyciąg krzesełkowy na Szrenicę. od czerwca skorzystało z niego ponad 75 tysięcy turystów.

W hotelach i pensjonatach pozostały jedynie pojedyncze miejsca. Wiele z nich wyprzedało pokoje kilka miesięcy przed wakacjami.

W Szklarskiej Porębie organizowanych jest wiele imprez kulturalnych, podczas których poznać można bogactwo regionu. Są to festiwale muzyczne czy cieszący się ogromnym zainteresowaniem Art Skwer. A w Jakuszycach już 25 i 26 sierpnia odbedzie się Letni Bieg Piastów. Do tej pory zapisały sie na niego 1163 osoby.

W Szklarskiej Porębie nie zwalniają tempa. Dziać się tu będzie wiele także jesienią. Jakuszyce opanują miłośnicy dwóch kółek by ścigać się podczas Rowerowego Biegu Piastów. A na terenie miasta realizowany będzie projekt „100 ton”. Powstanie szlak ukazujący granitowe bogactwo terenu ale nie tylko.

Jak widać miasto pod Szrenicą tentni życiem. Warto więc poznać Karkonosze i Góry Izerskie o każdej porze roku. 
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus