Skip to content
Pokaż menu

Czy plany przebudowy Polany Jakuszyckiej pójdą do śmieci?

Centrum hotelowe, podziemny parking oraz boisko do piłki nożnej to jedne z elementów , które znalazły się na projekcie przebudowy Polany Jakuszyckiej. Niestety zapomniano o odpowiednim wytyczeniu tras narciarskich, magazynie śniegu lub zbiorniku wodnym niezbędnym przy naśnieżaniu. 

Urzędnicy Urzędu Marszałkowskiego we Wrocławiu spotkali się z członkami Stowarzyszenia Biegu Piastów. Rozmawiano o koncepcji rozbudowy Polany Jakuszyckiej, przedstawione zostały również wstępne plany budowy, te niestety dalece odbiegały od wymagań Stowarzyszenia.

Dopiero po tych ustaleniach, których dokonać powinni specjaliści Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, można zdaniem Komandora Biegu Piastów, przeprowadzić dalsze planowanie bazy narciarskiej. Urząd marszałkowski zaznacza, że przedstawione plany, to dopiero wstępna koncepcja, która może ulec zmianie.

Szkoda tylko, że zamiast planować w oparciu o wytyczne stowarzyszenia, stworzono projekt wymagający gruntownych zmian.

Być może więc na spotkaniu przedstawiono dopiero projekt, projektu? A może jego twórcy, za za duży nacisk postawili na stworzenie infrastruktury z myślą o narciarskim pucharze świata?

Burmistrz Szklarskiej Poręby w kwestii rozbudowy liczy przede wszystkim na dialog.

Rozmowy i dostosowywanie koncepcji trwają. Jeżeli zarządca polany dojdzie do porozumienia z urzędem, być może prace ruszą wiosną 2018 roku.  

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus