Skip to content
Pokaż menu

Chcą czystego powietrza w Jeleniej Górze

Czy powietrze w Jeleniej Górze będzie czystsze? Tego chcą władze miasta wprowadzając w życie tzw. „plan gospodarki niskoemisyjnej”. Ma on dotyczyć m.in. promowania bardziej ekologicznych sposobów ogrzewania domów czy mieszkań oraz zakupu ekologicznych autobusów.


Ze stanem powietrza w Jeleniej Górze do tej pory nie było najlepiej. Najwięcej zanieczyszczeń spowodowanych było przez palenie w piecach niskiej jakości węglem lub odpadami. Sytuacja jednak powoli się poprawia – tłumaczy Jerzy Łużniak.

Do tej pory w ramach programu „kawka” prawie 300 osób skorzystało z dofinansowania przyznawanego na wymianę starych systemów centralnego ogrzewania na nowe, bardziej ekologiczne. Na wtorkowej sesji Rady Miasta głosowano nad projektem uchwały w sprawie przyjęcia do wdrożenia Planu gospodarki niskoemisyjnej dla Miasta Jeleniej Góry.

Głównym założeniem planu gospodarki niskoemisyjnej jest redukcja gazów cieplarnianych i zwiększenie udziału energii pochodzącej z odnawialnych źródeł. Mimo zastrzeżeń,wdrożenie tego planu jest potrzebne choć w pewnym stopniu poprawić jakość powietrza w Kotlinie Jeleniogórskiej.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus