Skip to content
Pokaż menu

Co z infrastrukturą sportową w regionie?

Potrzebne są zmiany w infrastrukturze regionu. Tak jednym głosem mówili parlamentarzyści, którzy w miniony piątek odwiedzili Karpacz. Jak to zrobić i co z tego wynika o tym w naszym materiale. 

Abyśmy mogli uprawiać sport o każdej porze roku poza dobrymi chęciami potrzebna jest infrastruktura. Dwa największe kurorty w Karkonoszach, Szklarska Poręba i Karpacz od lat borykają się z niewystarczającą liczbą obiektów sportowych. W zimie wielu narciarzy wybiera Czechy ponieważ mają tam dobre trasy narciarskie i odpowiednie przygotowane zaplecze turystyczne. Problemem nie są tu tylko pieniądze ale także przepisy, które blokują wiele projektów.

Zmiana przepisów to proces żmudny i długotrwały. Jak podkreślali posłowie ten region musi nadal mocno rozwijać się turystycznie. Tego samego zdania są burmistrzowie kurortów. Miasto pod Szrenica może pochwalić się długo wyczekiwaną rozbudową polany Jakuszyckiej. To jednak nie koniec planów.

Karpacz nie rezygnuje jednak z rozbudowy zaplecza sportowego. Potrzebne są pieniądze na wyremontowanie m.in. toru saneczkowo-bobslejowego, skoczni narciarskiej czy zwiększenia liczby wyciągów narciarskich. Do tego jednak potrzebne są nie tylko pieniądze ale także zmiany w obowiązującym prawie. 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus