Skip to content
Pokaż menu

Czy do szkół powrócą pielęgniarki i dentyści?

Choć szkoły dysponują gabinetami pielęgniarskimi, to ich obsługa zależy od finansowania z NFZ. Niestety pieniędzy nie wystarcza codzienne dyżury. W wielu placówkach pielęgniarka jest tylko raz w tygodniu przez kilka godzin.  

Niewiele szkół w Jeleniej Górze posiada gabinet pielęgniarski działający codziennie. W większości placówek muszą wystarczać dyżury, które odbywają się raz lub kilka razy w tygodniu, w określonych godzinach.

Dofinansowanie gabinetów wyniesie 5000 złotych na szkołę, to niewiele ale zawsze coś. W planach jest powrót do sytuacji z przed lat, kiedy to pielęgniarki w szkołach zajmowały się szeroko pojętą profilaktyką np. szczepieniami.

problemu nie ma największa szkoła podstawowa  w Jeleniej Górze, czyli popularna 11. Tutaj finansowanie z NFZ dotyczy blisko 1100 uczniów, dzięki czemu gabinet pielęgniarki jest czynny codziennie.

W planach jest również przywrócenie w szkołach opieki dentystycznej, tutaj argumentem z pewnością jest niechlubna statystyka. Jak podaje NIK, kłopoty z próchnicą ma 85% sześciolatków i aż 90% dzieci w wieku 7 lat.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus