Skip to content
Pokaż menu

Dobra komunikacja w Karkonoszach? To nie mit

Karkonosze zostały skomunikowane. W okresie wakacyjnym na trasie Jelenia Góra-Kowary-Karpacz-Szklarska Poręba kursuje autobus PKS a Czesi wypuścili Paseraka. A turyści mówią krótko: to świetny pomysł. Gestorzy zacierają ręce.


Po wielu latach starań wreszcie udało się skomunikować Karkonosze zarówno po polskiej jak i po czeskiej stronie.

Daria i Kasia przyjechały na wakacje do Szklarskiej Poręby i były mile zaskoczone, że tanio i bez problemu mogą jeździć m.in. do Karpacza czy Kowar.

A to wszystko dzięki połączeniu autobusowemu na trasach: Jelenia Góra-Karpacz i Karpacz-Kowary-Szklarska Poręba. Autobusy w wakacje kursują co godzinę. Przedstawiciele pKS mówią krótko to sukces i już szykują kolejne udogodnienia dla turystów i mieszkańców regionu.

Ale to jeszcze nie wszystko. Do miasta pod Szrenicą można się bez problemu dostać pociągiem i to nie tylko z kraju ale także z zagranicy.

Pamiętać należy także o weekendowym darmowym połączeniu ze Świeradowa do Szklarskiej poręby.I choć minął dopiero miesiąc wakacji to właściciele pensjonatów już mówią o zwiększonej liczbie czeskich turystów, którzy wybierają podróżowanie po regionie autobusem lub pociągiem.

Burmistrzowie Kowar i Karpacza i Szklarskiej Poręby zaznaczają, że zwiększona liczba kursów powinna być także zimą.

Rewolucja komunikacyjna, która następuje w Karkonoszach świadczy o tym, że region ten ma jeszcze wiele do zaoferowania i to nie tylko turystycznie.


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus