Skip to content
Pokaż menu

Duch Gór i Krabat oczami młodych

W Książnicy Karkonoskiej nagrodzono dzieci i młodzież z Polski, Czech i Niemiec, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Legendarni Bohaterowie Pogranicza".

Ponad 250 prac wpłynęło na międzynarodowy konkurs plastyczny w ramach projektu „Legendarni Bohaterowie Pogranicza”. W Książnicy Karkonoskiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Uczniowie ze szkoły muzycznej wystąpili z minirecitalem.
W tym roku najwięcej bo ponad 150 prac wykonała młodzież z Czech. Wśród nagrodzonych znalazła się Kalina Jaśko z Kopańca, która wykonała swoją pracę używając farb akwarelowych. Mówiąc o bohaterach pogranicza musimy pamiętać także o Rzepiórze, Karkonoszu czy Krabacie.
Wśród wielu prac plastycznych największą uwagę przyciągała rzeźba Luci Farskiej, którą dziewczynka zrobiła w ciągu godziny na zajęciach ceramicznych.
Projekt mówiący o bohaterach pogranicza realizowany jest przez Książnicę Karkonoską z czeskimi i niemieckimi od 1996 roku. Za dwa lata dziesiąta, jubileuszowa edycja. Zaplanowano nie tylko sympozjum i konkurs plastyczny ale także wiele atrakcji.
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus