Skip to content
Pokaż menu

Dyspozytornia pogotowia do likwidacji?

Powstałe za 600 tys zł Centrum Powiadamiania Ratunkowego jeleniogórskiego pogotowia może przestać istnieć. Z takimi planami od dłuższego czasu nosi się urząd wojewódzki.

Jeleniogórskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego albo zostanie zlikwidowane albo będzie podlegać pod centrum legnickie. Tego jeszcze nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że nowa, ministerialna wizja funkcjonowania dyspozytorni powiadamiania ratunkowego zakłada możliwość przyjęcia zgłoszenia np. o wypadku z każdego miejsca w Polsce. Dla pacjentów nie zmieni się nic. Karetki wyjeżdżać będą tak jak do tej pory, na każde wezwanie. Straty - finansowe, może ponieść jeleniogórskie pogotowie, które swoje centrum urządziło za kilkaset tysięcy złotych

Jeżeli dojdzie do likwidacji, jeleniogórscy dyspozytorzy być może znajdą pracę w Legnicy. Jednak na pewno nie wszyscy. Pozostali mogą zostać zwolnieni.

Na razie nie wiadomo jeszcze czy jeleniogórskie Centrum Powiadamiania Ratunkowego na pewno zostanie zlikwidowane, choć w przeszłości takie próby podejmowano już kilka razy. Sprawa znajdzie rozwiazanie jeszcze w tym roku.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus