Skip to content
Pokaż menu

Gra terenowa zamiast targów szkół

Koniec roku szkolnego zbliża się wielkimi krokami. Dla uczniów ostatnich klas gimnazjów, to czas dokonywania wyboru szkół ponadgimnazjalnych. Jeleniogórski wydział edukacji postanowił im nieco to ułatwić. W sobotę 14 maja odbędzie się specjalna gra terenowa – Programuję swoją przyszłość, Jelenia Góra …. Enter.

W większości miast przed końcem nauki organizowane są targi szkół, jeleniogórski wydział edukacji poszedł jednak o krok dalej i specjalnie dla gimnazjalistów postanowił stworzyć specjalna grę terenową, podczas której młodzież nie tylko poznaje miasto i jego ofertę edukacyjną, ale ma również okazję wygrać cenne nagrody.

Gra organizowana jest po raz drugi a ubiegłoroczna edycja cieszyła się. Ogromnym zainteresowaniem. Na starcie stanie kilkanaście drużyn ze wszystkich jeleniogórskich gimnazjów.

Pomysł okazał się strzałem w 10. W Jeleniej Górze, taki rodzaj marketingu szkół ponadgimnazjalnych to nowość.

Gra rozpocznie się 14 maja o godzinie 10, na Placu Ratuszowym. Każda z drużyn będzie musiała rozwią zać zadanie w postaci rebusów. Dla najlepszych przygotowano cenne nagrody. Gimnazjaliści, którzy nie będą brali udziału w grze, będą mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną szkół na specjalnych stoiskach ustawionych wokół ratusza.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus