Skip to content
Pokaż menu

Historia ożyła. Na planie filmu "Dolina Pałaców i Ogrodów"

Zakończył się pierwszy tydzień zdjęć do fabularyzowanego filmu "Dolina Pałaców i Ogrodów" realizowanego przez OKiS w koprodukcji z TVP Wrocław  w ramach cyklu „Dolny Śląsk Pełen Historii”.

 

Film pt. „Dolina Pałaców i Ogrodów” to wyjątkowy projekt, dotyczący kulturowego fenomenu Dolnego Śląska jakim są zamki, dwory i założenia pałacowo-parkowe w Kotlinie Jeleniogórskiej. Fenomen ów docenił prezydent RP Bronisław Komorowski, wpisując pałace Kotliny Jeleniogórskiej na listę Pomników Historii Rzeczpospolitej Polskiej.


W 2013 roku udało się zakończyć pierwszy etap produkcji, w ramach którego zrealizowano zdjęcia dokumentalne z udziałem narratorki – w tę rolę wcieliła się znana z licznych publikacji o historii Dolnego Śląska – Joanna Lamparska. Narratorka oprowadza widza po Kotlinie Jeleniogórskiej i ukazuje miejsca nam współczesne. Jest to punkt wyjściowy do dalszej fabularyzacji.
 
Tegoroczny, drugi etap prac zakłada fabularyzację części historycznej, a co za tym idzie realizację skomplikowanych scen batalistycznych oraz rekonstrukcję ważnych wydarzeń historycznych, które odmieniły losy Kotliny Jeleniogórskiej. W tym celu, podobnie jak w poprzednich produkcjach, do współpracy zaprosimy grupy rekonstrukcyjne, statystów, aktorów, ponadto wykorzystamy kostiumy i rekwizyty oddające ducha minionych epok.
 
Film ma być nowoczesnym medium przeznaczonym do nauki w szkołach ponadgimnazjalnych oraz pomocą dydaktyczną w prowadzeniu zajęć o historii i wiedzy o kulturze.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej zrealizowanej przez dokis.pl

fot. okis.pl

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus