Skip to content
Pokaż menu

Inscenizacja historyczna na lotnisku aeroklubu

Kilkuset rekonstruktorów, kilkadziesiąt oryginalnych pojazdów, w tym dwa samoloty z okresu II wś. Tak wyglądał tegoroczny Rajd Arado. Finał imprezy, tradycyjnie odbył się w Jeleniej Górze.

Na płycie lotniska jeleniogórskiego aeroklubu zorganizowano specjalny pokaz z udziałem ponad 200 rekonstruktorów wcielających się w role żołnierzy estońskich formacji Waffen SS, brytyjskich komandosów, oddziałów Armii Czerwonej, Wojska Polskiego i Armii Amerykańskiej. Wszyscy mieli do dyspozycji oryginalne uzbrojenie i pojazdy z okresu II wś. Jedynym współczesnym akcentem był jeden z trzech samolotów – imitujący myśliwiec Focke Wulf – to jednak nie przeszkadzało w doskonałej zabawie.

Oprócz tego motocykle, samochody terenowe i ciężarówki a także cięższy sprzęt w postaci armaty, działka przeciwlotniczego, oryginalnego transportera opancerzonego sdkfz 251 czy łowcy czołgów Hetzer.

Rajd Arado to jedna z największych imprez historycznych, które odbywają się w Polsce. Swoim zasięgiem obejmuje kilka miast Dolnego Śląska

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus