Skip to content
Pokaż menu

Jacy turyści przyjeżdżają w Karkonosze i Góry Izerskie ?

W ciągu roku Karkonosze i Góry Izerskie odwiedza ponad 3 miliony turystów. Najwięcej jest ich oczywiście latem. Już teraz kurorty są mocno oblegane a to dopiero początek. Zapowiada się, że ten sezon letni będzie rekordowy.

Wakacje dopiero się zaczęły a w karkonoskich  kurortach tłumy. Jak poinformował nas Jarosław Pol z Karkonoskiej Lokalnej Izby Turystycznej do Karpacza najchętniej przyjeżdżają rodziny z dziećmi. 
Bardzo dużo jest też młodych ludzi, którzy albo przyjeżdżają na 1- lub 2-dniowe wycieczki lub zatrzymuja się w jedynym tu hostelu, który uznany został przez podróżników z całego świata za najlepszy.
Turysci przyjeżdżający do Karpacza to głównie tak zwani turyści stacjonarni, którzy korzystają z atrakcji w mieście lub najbliższej okolicy. Częto wybierają się także w góry. Natomiast do Szklarskiej Poręby od kilku lat przyjeżdżają głównie turyści aktywni. Wakacje w Szklarskiej Porębie dla większości turystów stoją pod znakiem rowerowych wycieczek.

Karpacz i Szklarska Poręba to nie jedyne miejsca w Karkonosza i Górach Izerskich, do których przyjeżdżają tłumnie turyści. Osoby, które chcą się wyciszyć i obcować z naturą wybierają tzw. Bieszczady Zachodu czyli miejscowości w gminie Stara Kamienica. Jednyą z najchętniej odwiedzanych jest farma stylizowana na średniowieczną osadę.
Jak widać jest w czym wybierać. Należy się jednak spieszyc bo miejsc zaróWno w kurortach jak i mniejszych miejscowościach zaczyna brakować. Zapowiada się, że ten sezon letni będzie rekordowy.
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus