Skip to content
Pokaż menu

Jakie plany ma nowy dyrektor teatru?

Już wiadomo kto zostanie nowym dyrektorem teatru dramatycznego w Jeleniej Górze. Miejsce Piotra Jędrzejasa zajmie dotychczasowy aktor tego teatru i pedagog Tadeusz Wnuk.

Rozstrzygnięto konkurs na nowego dyrektora teatru dramatycznego w Jeleniej Górze. Zainteresowanie fotelem dyrektora było bardzo duże. Kandydowali aktorzy i managerowie z całego kraju. Do konkursu nie przystąpił jednak kończący kadencję Piotr Jędrzejas.
Tadeusz Wnuk z jeleniogórskim teatrem związany jest nieprzerwanie od 1992 roku. Jest on zarówno aktorem, pedagogiem jak i założycielem teatru „Za murem”, który aktywizuje skazanych. Czy będą duże zmiany?
Na scenie zobaczymy zatem farsy czy prozę Ibsena czy Strindberga. Ma być dydaktycznie a nie moralizatorsko. Scena studyjna nadal ma być miejscem do twórczych eksperymentów. Nowy repertuar to dopiero początek. Nowego dyrektora czeka duże wyzwanie jakim jest remont teatru.
Tadeusz Wnuk funkcję dyrektora jeleniogórskiego teatru obejmie we wrześniu i sprawować ją będzie przez najbliższe trzy lata. Natomiast remont budynku zakończyć się ma do końca 2018 roku i kosztować ma kilkanaście milionów złotych.


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus