Skip to content
Pokaż menu

Jedzie pociąg... 20 km/h

Pasażerowie PKP podróżujący na trasie Jelenia Góra – Lwówek Śląski, ponad trzydziesto-kilometrowy odcinek pokonują w zawrotnym tempie 20 km/h. Ze względu na zły stan torów ta prędkość może zostać ograniczona.

Pociągi na trasie Jelenia Góra – Lwówek Śl. kursują tylko w weekendy, mimo to wciąż znajdują się osoby, które chcą nimi podróżować. Nie odstrasza ich nawet czas przejazdu. Ponad 30-km odcinek jest pokonywany z prędkością 20 km/h. Powodem są nieremontowane od co najmniej 25 lat tory kolejowe. Burmistrz Wlenia obawia się, że wspomniana prędkość zostanie jeszcze obniżona.

Problem jest więc poważny. O komentarz poprosiliśmy rzecznika PKP PLK, Mirosława Siemieńca.

Krótko mówiąc linia Jelenia Góra – Lwówek Śl. nie jest zaliczona do tych niezbędnych, chociaż PKP nie ma tez zamiaru jej likwidować. Jej remont kosztowałby około 7 mln zł. Władze Wlenia gdyby nawet chciały się. Do remontu dołożyć nie maja takich możliwości, bo roczny budżet miasta wynosi 11 mln zł.

Na razie nie zanosi się na żadne inwestycje na tej trasie. Wybierajac się więc z Wlenia Do Jeleniej Góry , lub z powrotem, może warto więc wybrać rower jako środek lokomocji. Odniesiemy wtedy dwie korzyści – na miejscu będziemy szybciej niż pociągiem i na pewno będziemy zdrowsi.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus