Skip to content
Pokaż menu

Jelenia Góra świętowała 11 listopada

Stało się już tradycją, że Jelenia Góra obchodzi Narodowe Święto Niepodległości na różne sposoby i to przez kilka dni.  11 listopada odbyły się oficjalne uroczystości i Bieg Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości można spędzić tradycyjnie. I uczestniczyć w miejskich obchodach na Placu Ratuszowym a potem w uroczystym pochodzie prowadzonym przez orkiestrę dętą przejść pod kościół  pw. Podwyższenia Krzyża Świętego gdzie rokrocznie składane sa pod pomnikiem kwiaty.
Tłumy jeleniogórzan postanowiły spędzić wspólnie to jedno z najważniejszych polskich świąt. Przyszły nie tylko osoby starsze ale także rodziny z dziećmi. Dla wielu było to duże wydarzenie. Jelenia
Góra od lat organizuje wiele wydarzeń by upamiętnić 11 listopada. W tym roku po raz drugi odbył się Bieg Niepodległości. Na starcie stanęło 550 biegaczy z całej Polski.  Zawodnicy wystartowali z Placu Ratuszowego o godzinie 11:00. Ale zanim do tego doszło musieli się porządnie rozgrzać.Tłumy biegaczy świętowały na Placu Piastowskim. Każdy z zawodników otrzymał medal i dyplom. 
 To jeszcze nie koniec uroczystości zwiazanych z 11-tym listopada. przed nami koncerty w Jeleniogórskim Centrum Kultury i Filharmonii Dolnoślaskiej. A tegoroczne obchody Święta Niepodległości zakończy III Karkonoski Bal Niepodległości w najbliższa sobotę.
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus