Skip to content
Pokaż menu

Jeleniogórzanie pożegnali księdza Jerzego

Tysiące Jeleniogórzan pożegnało księdza Jerzego Gniatczyka. Uroczystości żałobne odbyły się w kościele pw. św. Judy Tadeusza na Osiedlu Czarne skąd po mszy przeszedł kondukt na pobliski cmentarz. 


Ksiądz Jerzy Gniatczyk przeżył 65 lat, przez 30 był proboszczem parafii św. Judy Tadeusza. Przez lata zmagał się z nieuleczalną chorobą.

Był kapelanem górniczej „Solidarności” w zakładach Kombinatu Górniczo-Hutniczego Miedzi w Lubinie i Polkowicach. Organizatorem pomocy dla represjonowanych w stanie wojennym.

Był inicjatorem duszpasterstwa środowisk artystycznych Jeleniej Góry, organizował tzw. obiady czwartkowe dla aktorów, od 1984 był współpracownikiem Niezależnego Teatru Scena Czterdzieści i Cztery w Jeleniej Górze.

Od 1991 roku był kapelanem Policji garnizonu w Jeleniej Górze, w latach 1991-2009 duszpasterzem jeleniogórskiej prokuratury. W 2007 roku otrzymał tytuł “Zasłużony dla Miasta Jeleniej Góry”.

śmierć księdza Jerzego jest niepowetowaną stratą dla mieszkańców miasta. To właśnie z jego inicjatywy najbardziej potrzebujący uczniowie z 15 jeleniogórskich szkół otrzymywali przez lata śniadania.włączał się w wiele akcji charytatywnych.

Przede wszystkim jednak był dobrym, ciepłym człowiekiem. I księdzem z prawdziwego zdarzenia. Nikomu nie odmawiał pomocy. Na zawsze pozostanie w naszych sercach.


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus