Skip to content
Pokaż menu

Jest ekspertyza w sprawie stadionu

Miał być dumą miasta, okazał się wielkim problemem. Mowa o stadionie miejskim w Jeleniej Górze, który rozsławia miasto na cały kraj. Niestety nie za sprawą głośnych wydarzeń sportowych, ale problemów technicznych i błędów konstrukcyjnych.

Stadion w Jeleniej Górze. Powstał w 2013 roku jego budowa kosztowała 16 mln. Złotych. Przez niecałe dwa lata rozsławia miasto, niestety w sposób mało pożądany przez jego włodarzy. Były już problemy z prądem podczas międzynarodowego spotkania, które w końcu trzeba było przerwać, a w ostatnich miesiącach głośno było o zalegającej na murawie wodzie. Kto zawinił? Odpowiedź na to pytanie zlecono ekspertom.

Eksperci stwierdzili również, że warstwy boiska w jednych miejscach są wykonane zgodnie z projektem w innych już nie. A to dyskwalifikuję całą płytę stadionu.

Tutaj przewidywane są dwa rozwiązania. Albo wymiana całej płyty boiska, albo specjalne zabiegi polegające na nacinaniu powierzchni murawy, które jednak nie gwarantują rozwiązania problemu. Władze Jeleniej Góry przewidują również roszczenia w stosunku do firmy pełniącej role inżyniera kontraktu, który potwierdzał należyte wykonanie prac na kolejnych ich etapach.  

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus