Skip to content
Pokaż menu

Jubileuszowy konkurs niepełnosprawnych aktorów

Osiem drużyn z powiatu złotoryjskiego i jeleniogórskiego czyli pięćdziesięcioro niepełnosprawnych dzieci z ośrodków szkolno-wychowawczych, warsztatów terapii zajęciowej i DPS-ów wzięło udział w konkursie pięknego czytania i inscenizacji bajek w Wojcieszowie.

Jakie przygody czekają księcia z bajki ? Czy księżniczka zamieniona w żabę znajdzie miłość? Odpowiedzi między innymi na te pytania  można było znaleźć podczas 10 edycji konkursu pięknego czytania i inscenizacji bajek, który odbył się w Wojcieszowie.
W konkursie biorą udział dzieci upośledzone w stopniu od umiarkowanego do głębokiego ze szkół specjalnych, warsztatów terapii zajęciowej i domów pomocy społecznej. Prace nad inscenizacją trwały nawet pół roku. I jest to dla nich szansa na twórcze wyrażenie emocji.
Konkurs pięknego czytania i inscenizacji bajek to dla wielu podopiecznych jedno z najważniejszych wydarzeń w roku. Ich codzienność jest mniej bajkowa.
Organizatorzy już szykują się do kolejnej edycji konkursu a  dzieci będą miały możliwość pracy nad spektaklem z jeleniogórskimi aktorami.

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus