Skip to content
Pokaż menu

Justyna Kowalczyk zwyciężyła w Jakuszycach

Na Polanie Jakuszyckiej rozegrane zostały mistrzostwa Polski w sprincie na 5 kilometrów stylem klasycznym. Justyna Kowalczyk po raz kolejny wywalczyła tytuł mistrzowski, druga była Sylwia Jaśkowiec Na starcie stanęło 30 zawodniczek.

Pierwotnie mistrzostwa Polski w biegach narciarskich miały rozegrać się na Kubalonce. Brak śniegu zmusił organizatorów do przeniesienia zawodów do Jakuszyc. Na sam bieg ustabilizowała się pogoda. Zawodniczki miały bardzo podobne warunki a 5-cio kilometrową trasa podzielona była na dwie pętle, które sprawiły im spore problemy.

Po dwóch latach przerwy na Polanie Jakuszyckiej wystąpiła Justyna Kowalczyk, która wygrała sprint z czasem 15:24,4. Tuż za nią uplasowała się powracająca do formy po kontuzji- Sylwia Jaśkowiec (16:35).

na Polanie Jakuszyckiej, jedynym miejscu w Polsce gdzie jest śnieg, rozegrane zostały także biathlonowe mistrzostwa Polski.