Skip to content
Pokaż menu

Już niedługo odbędzie się Alwero Border Rush czyli njwiększy wyścig psich zaprzęgów

Śnieg na polanie Jakuszyckiej cieszy nie tylko narciarzy ale także maszerów. To właśnie tu za niewiele ponad dwa tygodnie odbędzie się Alwero Border Rush, czyli zawody najlepszych psich zaprzęgów z całej Europy.


Trwają wielkie przygotowania do 9 edycji Border Rush, czyli wyścigu psich zaprzęgów, który na stałe wpisał się już w kalendarz zimowych imprez w Szklarskiej Porębie.

Border Rush to międzynarodowy, średniodystansowy wyścig psich zaprzęgów rozgrywany w formule 4- etapowej. W sumie do pokonania będzie 120 km. Do Jakuszyc przyjedzie 100 najlepszych europejskich maszerów a wraz z nimi 1000 psów.

Będzie to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla sportowców ale także turystów, którzy będą mieli niepowtarzalną okazję do zobaczenia z bliska psich zaprzęgów składających się nawet z 10 psów .

Jak co roku zaplanowano, cieszący się bardzo dużym zainteresowaniem, nocy etap. W tym roku organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji dla widzów, w szczególności dzieci.

Wszyscy miłośnicy psów powinni już szykować się na Alwero Border Rush, który zapanowano od 2 do 5 lutego w Szklarskiej Porębie.


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus