Skip to content
Pokaż menu

Kajakarze rywalizowali na Kamiennej

Najlepsi polscy kajakarze rywalizowali w Szklarskiej Porębie podczas Akademickich Mistrzostw Polski. Rzeka Kamienna uznawana jest za jedną z najtrudniejszych rzek w kraju, dlatego też zawody te cieszą się dużą popularnością. 


Blisko 70 zawodników postanowiło sprawdzić swoje umiejętności kajakarskie na najtrudniejszej rzecze w Polsce. Zawody „AMP Kamienna 2016” to także świetna okazja by scalić środowisko kajakowe.

Dobre przygotowanie, koncentracja i znajomość rzeki- to atuty, które pozwalały rywalizować o najwyższe miejsca. Jak podkreślali zawodnicy przebicie się do pierwszej dwudziestki to już jest wyczyn a zdobycie medalu zarezerwowane jest dla absolutnej czołówki, zawodników, którzy mają na swoim koncie medale z najważniejszych imprez zagranicznych.

Tegoroczną edycję zawodów „AMP Kamienna” można zaliczyć do bardzo udanych. Dopisali zawodnicy i kibice ale przede wszystkim wody w rzece było pod dostatkiem.

Nie tylko mężczyźni postanowili się zmierzyć z rwącym nurtem rzeki Kamiennej. W zawodach wzięło udział 10 kobiet, które uzyskały bardzo dobre czasy. Organizatorzy już zapowiedzieli, że w przyszłym roku także przyjadą do Szklarskiej Poręby. 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus