Skip to content
Pokaż menu

Karpacz nie tylko dla narciarzy ale i dla lekkoatletów

Bieżnia lekkoatletyczna z prawdziwego zdarzenia, kompleks fizjologiczno-rehabilitacyjny z siłownią i salą konferencyjną, boisko piłkarskie z trawą hybrydową czy pumptrack- to wszystko zakłada modernizacja stadionu miejskiego w Karpaczu, który w drugiej połowie 2018 roku ma zostać oddany do użytku.  


Nie rozgrywają się tu żadne imprezy sportowe. Już niedługo ma się to jednak zmienić. W miejscu zrujnowanego stadionu ma powstać nowoczesny kompleks lekkoatletyczny, który byłby idealny nie tylko dla młodzieży ale także kadrowiczów.

W planach jest także wybudowanie pełnowymiarowego, oświetlonego stadionu piłkarskiego, na którym można by było rozgrywać mecze IV ligi. Stadion lekkoaltletyczny ma uzyskać V kategorię PZLA czyli znajdować się tu będzie między innymi sześciotorowa bieżnia syntetyczna, skocznie do skoku wzwyż, w dal, trójskoku, do skoku o tyczce oraz rzutnie do rzutu dyskiem czy młotem. Ale to jeszcze nie wszystko.

Tego typu obiektów w Polsce jest bardzo mało. Zwracał na to uwagę wielokrotny mistrz polski i olimpijczyk Sebastian Chmara.

Jeśli dodamy do tego fakt, że stadion w Karpaczu jest trzecim najwyżej położonym obiektem tego typu w Polsce to poparcie PZLA wydaje się być w pełni uzasadnione. Teraz trzeba pozyskać pieniądze na inwestycje.

Obiekt ma być dostępny nie tylko dla sportowców ale przede wszystkim ma słuzyć mieszkańcom miasta i regionu. Według wstępnych założeń kompleks lekkoatletyczny w Karpaczu kosztować ma około 6 milionów złotych a jego otwarcie planowane jest na lipiec-sierpień 2018 roku. 


 

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus