Skip to content
Pokaż menu

Klęska KPR

I choć szczypiornistki KPR Jelenia Góra pokonały przeciwniczki z Chorzowa 26:23 w drugim meczu barażowym to najprawdopodobniej pożegnają się z Superligą.

Wielkie emocje towarzyszyły piłkarkom KPR-u Jelenia Góra, które w rewanżowym spotkaniu baraży o Superligę musiały wygrać co najmniej czterema bramkami, aby utrzymać status zespołu ekstraklasowego. Początek spotkania nie układał się po myśli jeleniogórzanek, które aż do 23 minuty goniły rywalki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13:12.

Druga połowa choć pokazała, że drużyna z Jeleniej Góry potrafi się zmobilizować i łatwo skóry nie odda, należała do chorzowianek.

Jeszcze trzy minuty przed końcem meczu wydawało się, że KPR Jelenia Góra może odetchnąć. Jednak pięć sekund przed gwizdkiem końcowym Agnieszka Piotrkowska z Chorzowa pogrzebała szanse jeleniogórzanek. Mecz zakończył się wynikiem 26:23. Swojego rozgoryczenia nie krył trener KPR-u Michał Pastuszko.

Najprawdopodobniej po 19 latach KPR Jelenia Góra spadnie z Superligi. Jak podkreślali komentatorzy jest jeszcze szansa, bo od przyszłego sezonu utworzona ma zostać superliga zawodowa. Jest jednak jedno ale.

Czy w stolicy Karkonoszy uda się wyasygnować taką kwotę czy jednak pożegnamy się z rozgrywkami na najwyższym poziomie? Decyzję poznamy najpóźniej do 30 czerwca.