Skip to content
Pokaż menu

Kontrole palenisk w Jeleniej Górze


Zamiast drewna, węgla lub peletu, plastik, opony i inne niepotrzebne śmieci. Do domowych pieców nie zawsze trafia dedykowany im opał. Jedni są na bakier z ekologią z lenistwa inni w poszukiwaniu oszczędności. Do każdego jednak może zawitać Straż Miejska i skontrolować palenisko.


Gęsty dym unoszący się z komina może stanowić podstawę odwiedzin straży miejskiej. Uważać powinni ci, który ogrzewając swój dom, są na bakier z ekologią i ustawą o ochronie środowiska.

poproszeni o wpuszczenie do domu strażników miejskich możemy odmówić. Daje to jednak powody do podejrzeń, że coś jest nie tak.

Strażnicy mogą powrócić, ze stosownym nakazem wystawionym przez prezydenta miasta.

Uniemożliwienie kontroli strażnikowi wyposażonemu w stosowny nakaz może skutkować odpowiedzialnością karną, dużo wyższą niż ewentualny mandat.

W tym roku straż miejska skontrolowała około 30 palenisk. Wystawiła cztery mandaty związane ze spalanim w piecu śmieci. Skierowano również jeden wniosek do sądu. 20 kontrolowanych zostało pouczonych, gdy ponownie zapukają do nich strażnicy, zamiast na ostrzeżeniu może się skończyć na kilkuset złotowym mandacie.
dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus