Skip to content
Pokaż menu

lodowi wojownicy

LODOWI WOJOWNICY ADAM BIELECK I DENIS URUBKO JUŻ NIEDŁUGO WRÓCĄ DO BAZY POD K2. CZY PO TAK DUŻYM WYSIŁKU MOGĄ POWALCZYĆ O SZCZYT? WŚRÓD NAJLEPSZYCH HIMALAISTÓW JEST TAKŻE JELENIOGÓRZANIN RAFAŁ FRONIA

Po heroicznej ośmiogodzinnej wspinaczce Denis Urubko i Adam Bielecki odnaleźli Elisabeth Revol. Niestety pogarszające się warunki atmosferyczne uniemożliwiły dotarcie do Tomasza Mackiewicza, który znajduje się ponad tysiąc metrów wyżej. Revol śmigłowiec przetransportowałł  do szpitala w Islamabadzie a  nasi himalaiści przebywają w Skardu.

W ciągu najbliższych dni ratownicy mają wrócić do bazy pod K2. I to właśnie w Bieleckim i Urubko  od początku wyprawy widziano zdobywców szczytu. Czy po tak dużym wysiłku na Nanga Parbat będzie to możliwe?

Nie bez znaczenia będzie także fakt, że Adam Bielecki już raz zdobył K2

Jak podkreślał Leszek Cichy, wybitny himalaista zasada jest jedna.

Nie można zapominać także o tym, że ogromną rolę odgrywa tu pogoda, która decyduje o tym kiedy i czy w ogóle dojdzie do ataku szczytowego. Co ważne wśród najlepszych himalaistów, którzy mierzyć się będą z Górą Gór jest także jeleniogórzanin Rafał Fronia, który w 2017 roku zdobył bez uzycia tlenu inny ośmiotysięcznik Lhotse.


dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus