Skip to content
Pokaż menu

Magda Talarczyk powalczy o mistrzostwo świata

Trenuje od dziecka. Zaczynała od lekkiej atletyki teraz wyciska sztangę. Magdalena Talarczyk z Bogatyni przygotowuje się do Pucharu Świata w Mas Wrestlingu, który odbędzie się 26 listopada w Moskwie.

Pięć razy w tygodniu od siedmiu lat Magda studentka wychowania fizycznego na jeleniogórskiej uczelni trenuje na siłowni. Magda Talarczyk ma na swoim koncie wiele sukcesów. Wystąpiła na zawodach dla Strong Woman organizowanych przez Arnolda Schwarzeneggera gdzie zajęła ósme miejsce. Przede wszystkim jest ona mistrzynią świata w Mas Wrestlingu, dyscyplinie, która w Polsce staje się coraz bardziej popularna. Polega ona na tym, że dwóch zawodników próbuje przeciągnąć na swoją stronę lub wyrwać trzymany przez obu drążek.  W tej dyscyplinie najbardziej liczy się siła.

Zawodniczka na treningach i zawodach podnosi nie lada ciężary: 90 kilogramów w pozycji leżącej,  w przysiadzie 135  a w martwym ciągu aż 155kilogramów. Magdalena Talarczyk już odlicza dni do Mistrzostw Świata, które za 10 dni odbędą się w Moskwie. Reprezentantka Polski jest faworytką zawodów.

Więcej o zawodniczce znajdą Państwo tutaj

dodaj komentarz

Skomentuj

comments powered by Disqus